46. urodziny Uniwersytetu Śląskiego

9 czerwca 2014 r. o godz. 9.30 na deptaku przed rektoratem UŚ odbędą się obchody 46. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkania przemówienie okolicznościowe wygłosi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie uroczystości przewidziano odsłonięcie odcisków dłoni w Uniwersyteckiej Alei Gwiazd – Tadeusza Donocika, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz dr. hab. Macieja Pieprzycy, reżysera, scenarzysty, dziennikarza, absolwenta Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Zaplanowano również występ Domenico Modugno oraz wspólne śpiewanie tradycyjnego „Sto lat” ze studentami filologii włoskiej.

Spotkanie zakończy poczęstunek urodzinowym tortem.