Agnieszka Pache „Absolwentką z Pasją Września 2014 roku”

Absolwentką Września 2014 roku w plebiscycie „Absolwent z Pasją” została Agnieszka Pache, absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Agnieszka Pache studiowała filologię polską ze specjalnością nauczycielską, a swoją pracę magisterską poświęciła pedagogice Montessori. Po ukończeniu studiów rozesłała podania do kilkudziesięciu szkół na Śląsku oraz w Warszawie i… nie przyjęła propozycji pracy w warszawskiej szkole Montessori. Zamiast tego zatrudniła się w agencji ochrony, jednak po trzech miesiącach zrezygnowała i założyła własną działalność gospodarczą, którą z powodzeniem prowadzi do dzisiaj. Przykład Agnieszki Pache pokazuje, że upór, determinacja i autentyczna pasja są najlepszym motorem do działania i podejmowania zawodowych wyzwań.

EVEREST, którego Agnieszka Pache jest założycielką, mózgiem i sercem, to ośrodek szkolenia psów, w którym prowadzone są m.in. zajęcia sportowe dla czworonogów (dogtrekking, agility, tribeball) oraz hotel dla zwierząt. Głównym celem zawodowym Agnieszki Pache jest propagowanie edukacji kynologicznej jako warunku świadomego wychowania i nawiązywania relacji pomiędzy psem a jego opiekunem. Ze swoim owczarkiem belgijskim groenendael, Zahirem, wielokrotnie startowała w zawodach obedience, z sukcesami rywalizując z najlepszymi w tej sztuce w Polsce i na świecie.
Poza prowadzeniem ośrodka EVEREST, Agnieszka Pache pracuje jako coach i trener biznesu. Organizuje i realizuje warsztaty z zakresu umiejętności miękkich oraz coachingu zawodowego i life coachingu. Ponadto Agnieszka Pache w swojej pracy zawodowej wykorzystuje umiejętności zdobyte na studiach filologicznych – zajmuje się redakcją tekstów dla Centrum TROP i Fundacji „Iskierka”.