Akcja „Ciuch w ruch” na Uniwersytecie Śląskim

Uniwersytet Śląski przyłącza się do ogólnopolskiego projektu pod nazwą CIUCH W RUCH, realizowanego przez firmę 3R Recycling Solutions wraz z Fundacją Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO. Jest to akcja o charakterze charytatywno-ekologicznym, wspomagająca finansowo podopiecznych Fundacji oraz promująca postawę proekologiczną.

Akcja opiera się na organizowaniu zbiórek odpadów tekstylnych na terenie obiektów instytucji publicznych, firm, korporacji i sieci handlowych w specjalnie przygotowanych do tego celu pojemnikach. Projekt „Ciuch w ruch” daje naszym niepotrzebnym ubraniom drugie życie, udowadnia, że pozornie bezużyteczny przedmiot ma wartość. Celem projektu jest pozyskiwanie używanej odzieży i ponowne wykorzystanie materiału, z którego została ona wyprodukowana, czyli szeroko rozumiany recykling. Część zdobytych w ten sposób zysków, firma 3R Recycling Solutions przeznaczy na rzecz Podopiecznych Fundacji Anny Dymnej (0,30 zł od 1 kg zebranej odzieży, 0,50 zł od 1 kg obuwia i 1,00 zł od 1 kg obuwia pozyskanego bezpośrednio od firm obuwniczych).

Pierwszy pojemnik stanie w budynku rektoratu (ul. Bankowa 12) w dniu 13 czerwca 2014 roku.