Aleksandra Janduła-Jendrzok „Absolwentką z Pasją Kwietnia 2016 roku”

W ramach czwartej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwentkę Kwietnia 2016 roku, którą została Aleksandra Janduła-Jendrzok, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji.

Aleksandra Janduła-Jendrzok jest absolwentką prawa, jednak to sztuka odgrywa w jej życiu najważniejszą rolę. Artystyczną przygodę rozpoczęła w Katowickim Pałacu Młodzieży, w którym uczyła się rysunku, malarstwa, grafiki i historii sztuki. Od kilku lat jej ulubioną techniką jest kolaż. Historia z kolażem rozpoczęła się spontanicznie. Dostała zlecenie na obraz od dobrego znajomego. Zabrała się do malowania, jednak już przy pierwszych pociągnięciach pędzla poczuła, że musi to zrobić inaczej – rzuciła farby w kąt i zaczęła obraz wyklejać z zalegających w pokoju gazet. Nie szukała żadnych inspiracji czy podpowiedzi, po prostu posłuchała instynktu. Na szczęście okazało się, że obraz się spodobał, a zlecenie pociągnęło za sobą kolejne.

obraz Aleksandry Janduły-Jendrzok pt. "Caracas" obraz Aleksandry Janduły-Jendrzok pt. "Pretoria"

W 2015 roku otrzymała propozycje dwóch wystaw indywidualnych. W styczniu 2016 roku znalazła się w gronie czterech artystów wyróżnionych w 79 numerze magazynu K MAG. W marcu 2016 roku otrzymała tytuł jednego z talentów roku wg magazynu K MAG. Większość osób nie wierzy, że jej obrazy powstają wyłącznie z gazetowej makulatury.

W jej domu gazet się nie wyrzuca, daje się im drugie życie.

Strona internetowa Aleksandry Janduły-Jendrzok: www.ajjart.eu

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?

Kiedy robiłam pierwszy kolaż nie szukałam inspiracji. Po prostu od szkicu wiedziałam, że chcę zrobić obraz właśnie taki, na przekór trendom. Bo taka właśnie jest pasja- silniejsza niż cokolwiek innego.

obraz Aleksandry Janduły-Jendrzok pt. "Kashmir" obraz Aleksandry Janduły-Jendrzok pt. "Show Girl"