Anna Bagniewska „Absolwentką z Pasją Stycznia 2016 roku”

W ramach czwartej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwentkę Stycznia 2016, którą została Anna Bagniewska, absolwentka pracy socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych.

Największą pasją Anny Bagniewskiej jest pomaganie ludziom, a w szczególności osobom starszym. Realizuje ją przede wszystkim w Klubie Seniora działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Anna Bagniewska

Anna Bagniewska dwukrotnie otrzymała stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego za osiągnięcia w nauce za lata 2013/2014 oraz 2014/2015. Po ukończeniu studiów na kierunku praca socjalna podjęła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.

Dwa lata pracowała jako wolontariuszka w katowickim hospicjum im. Jana Pawła II. Po ukończeniu studiów na kierunku praca socjalna podjęła pracę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie. Obecnie jest również koordynatorką nowo powstałego, działającego przy Ośrodku Klubu Seniora. Nie przestaje się dokształcać, a w centrum jej zainteresowań znajduje się praca z osobami starszymi.

Annie Bagniewskiej największą radość sprawia praca i kontakt z ludźmi. W wolnych chwilach uwielbia gotować i piec. W to również wkłada dużo serca.

Tak absolwentka odpowiada na pytanie: dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?”:

Z racji tego,  iż ścieżka zawodowa, którą obrałam, jest nastawiona na człowieka, staram się wnosić w życie każdego odrobinę uśmiechu i pozytywnych zmian. Na swój sukces ciężko zapracowałam i dalej nie spoczywam na laurach. Studenci powinni wiedzieć, że wysiłek przynosi profity, bo „bez pracy nie ma kołaczy".

Szczegółowe informacje o plebiscycie