Czytanie „Wątpliwości” z aktorami Teatru Śląskiego

Historia, która na filmowym ekranie z rolami Meryl Streep i Philipa Seymoura wzbudziła kontrowersje. Sprawdźmy tę amerykańską opowieść na teatralnych deskach.

Czytanie „Wątpliwości” z aktorami Teatru Śląskiego i gościnnym udziałem aktorów z Teatru im. Kochanowskiego w Opolu zaplanowano na 27 maja 2017 r. (sobota) na godz. 17.30 na Scenie w Galerii (Galeria Katowicka, poziom +2), wstęp 1 zł.

Katolicka szkoła na Bronksie prowadzona jest twardą ręką dyrektorki, siostry Alojzyny. W kontaktach z uczniami liczy się dla niej tylko podporządkowanie restrykcyjnym zasadom i utrzymywanie żelaznej dyscypliny. Jej przeciwieństwem jest ojciec Flynn, uwielbiany przez uczniów nauczyciel, który przyjaźni się z podopiecznymi i spotyka z nimi nawet po zajęciach. Ta szczególna bliskość oraz intymność relacji wzbudzają podejrzenia dyrektorki, co do czystości intencji ojca Flynna. Wraz z młodą siostrą James zaczynają prywatne śledztwo, które z każdym krokiem rodzi nowe wątpliwości…

„Wątpliwość” Johna Patricka Shanleya to opowieść o społecznym braku zaufania i łatwości wydawania wyroków. Autor pyta w niej o powody, dla których interesuje nas to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami innych ludzi. Na podstawie sztuki powstał głośny film z Meryl Streep, Philipem Seymourem Hoffmanem i Amy Adams, który doczekał się wielu nominacji do Oscarów i Złotych Globów.

W sezonie 2017/2018 planowana jest premiera spektaklu w koprodukcji Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach i Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, którą przygotowuje Norbert Rakowski.