Daniel Czornyj „Absolwentem z Pasją Sierpnia 2015 roku”

W ramach trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwenta Sierpnia 2015, którym został Daniel Czornyj, absolwent filozofii na Wydziale Nauk Społecznych.

Osiągnięcia artystyczne:

Fotografia, własne studio w Tarnowskich Górach, zdjęcia m.in. w magazynie „Avanti”.

Osiągnięcia sportowe:

I Miejsce w XVII Międzynarodowych Zawodach Psich Zaprzęgów „O Złoty But" w klasie MINI NB.

Krótki opis kariery zawodowej :

Ukończył studia z zakresu filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Dwukrotnie wakacje studenckie spędził na pracy i zwiedzaniu w Stanach Zjednoczonych. Ukończył także studia podyplomowe z BHP i został strażakiem. Obecnie jest młodszym aspirantem w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Otworzył także własne studio fotograficzne w Tarnowskich Górach, gdzie zajmuje się głównie fotografią produktową.

Pasja:

Pasją Daniela Czornyja jest fotografia oraz zawody psich zaprzęgów. Startuje w zawodach lub jeździ na nie jako fotograf.

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?

Skończyłem filozofię, zostałem strażakiem. W wolnych chwilach zajmuję się fotografią i trenuję z moim psem rasy siberian husky. Mogę pochwalić się wygraną w XVII Międzynarodowych Zawodach Psich Zaprzęgów „O Złoty But". Jednak nie ma w tym nic szczególnego, ponieważ każdy absolwent filozofii jest człowiekiem wszechstronnym, który czerpie z życia garściami.

Wywiad z Danielem Czornyjem na łamach "Gazety Uniwersyteckiej UŚ": "Tańczący z wilkami".