Dominika Pawlak „Absolwentką z Pasją Miesiąca Stycznia 2015 roku”

W ramach trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwentkę Miesiąca Stycznia 2015, którą została Dominika Pawlak, absolwentka filologii słowiańskiej, języka słoweńskiego na Wydziale Filologicznym.

Największą pasją Dominiki Pawlak jest Słowenia – jej historia, kultura, język, kuchnia i ludzie ją zamieszkujący. Pasja do Słowenii narodziła się podczas studiów i trwa do dzisiaj, dając nie tylko zadowolenie, ale także pracę.

W 2008 roku pracowała dla Konsulatu Republiki Słowenii w Mysłowicach. Dominika Pawlak od 2009 roku posiada jako jedyna w Polsce licencję przewodnika po stolicy Słowenii Lublanie, a od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą „Slovenika”, której celem jest promowanie Słowenii w turystyce wśród Polaków. „Slovenika” powstała z pasji do podróży i miłości jaką Dominika Pawlak darzy „Europę w miniaturze” czyli uroczą Słowenię. Mieszkając w Lublanie wiele podróżowała po całym kraju. W Słowenii urzekły ją wspaniale krajobrazy, jak również serdeczność i gościnność Słoweńców, ich bogata tradycja, ciekawa kultura i przepyszna kuchnia. Według Dominiki Pawlak to kraj, gdzie znajdziemy wszystko w jednym miejscu: mroźne Alpy, śródziemnomorski upał, rozległe winnice. Słowenia to wspaniała kompozycja smaków i klimatów. Dominima Pawlak od kilku lat realizuje autorskie programy wycieczek, dbając o każdy szczegół tak, aby sprostać najbardziej wysublimowanym gustom. Swoją pracę wykonuje w oparciu o praktyczną wiedzę i doświadczenie, bowiem od 5 lat wykonuje pilotaże wycieczek do Słowenii (jak również do innych krajów słowiańskich i bałkańskich) oraz gruntowne wykształcenie w dziedzinie słowenistyki i biegłą znajomością języka. Poza tym w latach 2007-2013 była wolontariuszką w Polskim Forum Edukacji Europejskiej w Katowicach.

Szczegółowe informacje o plebiscycie