Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Europejski Dzień Języków w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

26 września 2017 roku w godzinach od 10.00 do 12.00 Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14) po raz kolejny organizuje obchody Europejskiego Dnia Języków adresowane do uczniów szkół średnich z województwa śląskiego.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z tradycją tego święta, wysłuchać wykładu pt. „Język w kontekście współczesnej kultury audiowizualnej” oraz wziąć udział w wybranych warsztatach z języka obcego. Po angielsku będą mieli okazję zapoznać się z angielskimi ogrodami (poziom B1), uczyć się sztuki negocjacji w sytuacjach nieformalnych i w biznesie (poziom B1/B2) lub porozmawiać o slangu i kolokwializmach w piosenkach (poziom B1/B2). Zajęcia w języku francuskim dotyczyć będą świata mody (poziom A2), w języku niemieckim zapoznają się z tłumaczeniami znanych wierszy na język niemiecki (poziom B1) lub będą rozważać, w jaki sposób najlepiej wprowadzić produkt na rynek i jakie są najskuteczniejsze formy reklamy (poziom A2), a także będą mieli okazję wziąć udział w lekcji języka ukraińskiego dla początkujących.

W programie zaplanowano również konkursy sprawdzające nabytą wiedzę, w których uczestnicy będą mogli wygrać cenne nagrody.

Program Europejskiego Dnia Języków dostępny jest na stronie: www.spnjo.us.edu.pl.

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.