facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Gabriela Lenartowicz - Nasi Absolwenci

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji. Poseł na Sejm RP VIII kadencji, jest członkinią Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W 2015 roku była Wicewojewodą Śląskim. W latach 2008-2014 roku zajmowała stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a w latach 2013-2014 Przewodniczącą Konwentu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce. Od 16 listopada 2014 do 1 lipca 2015 roku była Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego. Radna Sejmiku Śląskiego II i III kadencji. Doświadczenie samorządowe zdobywała jako naczelnik wydziałów rozwoju urzędów miast Raciborza i Rybnika oraz jako sekretarz Powiatu Raciborskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansowaniem inwestycji w infrastrukturę i ekologię oraz zarządzaniem funduszami europejskimi. 

Laureatka wielu prestiżowych nagród i tytułów o charakterze tak regionalnym jak i krajowym. Uzyskała tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii, Laskę Niezawodnego Przyjaciela - najwyższe odznaczenie Związku Harcerstwa Polskiego. Otrzymała wiele odznaczeń resortowych w tym Ministra Środowiska i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środowiska gospodarcze doceniły ją Platynowym Laurem Zielona Gospodarka i Śląską Indywidulaną Nagrodą Jakości
w kategorii Praktyka. W 2014 roku znalazła się na 5 miejscu wśród najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego, wcześniej uzyskała nagrodę Narcyz - dla wyróżniających się kobiet Śląska. Odznaczona została złotą odznaką Za zasługi dla Województwa Śląskiego.

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.