Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Giga Gogosashvili - Nasi Absolwenci

W 2011 roku ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Ilii w Tbilisi, następnie jako stypendysta Rządu RP ukończył studia II stopnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę magisterską poświęcił zagadnieniom języka biznesu. Te zagadnienia zgłębiał na Podyplomowych Studiach Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Zarządzania UŚ, jako stażysta Rządu RP. Wówczas na podstawie umowy międzynarodowej między Rządami Polski i Gruzji rozpoczął studia III stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Współczesnej.

W 2014 roku podjął pracę w Biurze Rekrutacji Studentów Międzynarodowych na UŚ. Wcześniej w Gruzji pracował w Banku Gruzji oraz Societe Generale Group. W trakcie studiów odbył liczne kursy, szkolenia, staże, m.in. na University North Wirginia w Pradze w ramach programu Erasmus czy podczas kilku edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Ukończył także staż w Parlamencie Gruzji.

Promuje kulturę i tradycję swojego kraju podczas m.in. Festiwalu Wina, Wieczoru Narodów, International Garden i innych wydarzeń organizowanych na terenie Polski. Prowadził gościnne wykłady m.in. podczas Festiwalu Nauki, a obecnie prowadzi zajęcia na Akademii Dyplomacji.

Dlaczego zdecydował się Pan na podjęcie studiów na Uniwersytecie Śląskim?

Odbyłem tutaj wcześniej semestralny staż językowy jako Stypendysta Rządu RP i atmosfera wydawała mi się bardzo rodzinna i przyjazna. Choć wcześniej brałem pod uwagę inne miasto w Polsce, pomyślałem – dlaczego nie? Duży wpływ na to, że zdecydowałem się tutaj studiować, miała Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ, gdzie nauczyłem się języka polskiego i po raz pierwszy poczułem gościnność Polski i Polaków.

Jak wspomina Pan studia na Uniwersytecie Śląskim?

To był niesamowity czas. Od zdobywania cennego doświadczenia naukowego oraz życiowego do niesamowitego uczucia, że jesteś prawdziwym studentem – żyjesz w akademiku ze swoimi przyjaciółmi, jesteś samodzielny, ale masz też pełne wsparcie własnej uczelni. Tutaj znalazłem klimat studencki, którego bardzo brakowało na studiach w Gruzji.

Dlaczego wybrał Pan dany kierunek studiów?

Ukończyłem w Gruzji Zarządzanie i chciałem rozwijać się w tym kierunku, postanowiłem jednak podszlifować swój język polski i tak się złożyło, że rozpocząłem studia na filologii polskiej ze specjalnością: dyskurs publiczny. Dyskurs to umiejętność, którą powinna mieć każda osoba w każdej dziedzinie. A poza tym dzięki tej specjalności znacznie poprawiłem swój język polski.

Jakie są Pana główne zadania i obszary działalności zawodowej?

Pracuję w Biurze Rekrutacji Studiów Międzynarodowych, więc mam częsty kontakt ze studentami z różnych krajów. Nasze Biuro pomaga studentom rozpocząć pełne studia na Uniwersytecie Śląskim od strony administracyjnej oraz czuwa nad przebiegiem studiów cudzoziemców. Moim głównym obowiązkiem jest zagraniczna promocja UŚ oraz obsługa mediów społecznościowych.

Co sprawia Panu największą satysfakcję w pracy?

Sam najlepiej wiem, co boli zagranicznych studentów i czego potrzebują, ponieważ nadal jestem studentem. Największą satysfakcję sprawia mi właśnie to, że mogę im pomóc tak, jak chciałbym, aby mi pomagano. A poza tym mam możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie promocji, co daje mi dużą satysfakcję.

Co stanowi dla Pana największe wyzwanie zawodowe?

Obecnie największe wyzwanie zawodowe to posługiwanie się wieloma językami jednocześnie. Poruszanie się nie tylko wśród wielu języków, ale i realiów.

Jakie umiejętności i doświadczenia zdobyte na Uczelni pomogły Panu w zdobyciu zatrudnienia?

Myślę, że o to najlepiej zapytać mojego pracodawcę, od siebie mogę tylko dodać, że na UŚ na pewno liczy się profesjonalizm i zaangażowanie.

Jak edukacja na Uniwersytecie Śląskim wpłynęła na wybór Pana drogi zawodowej? Które doświadczenia z czasu studiów okazały się kluczowe w poszukiwaniu pracy?

Dyskurs publiczny oraz liczne szkolenia z zarządzania i promocji wpłynęły na to, że, można powiedzieć, że ta praca sama mnie znalazła. Jako absolwent UŚ miałem większą szansę, aby zatrudnić się na tym stanowisku.

Co radzi Pan kandydatom na studia i studentom UŚ, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy?

Bądźcie aktywni, otwarci i nie bójcie się różnych wyzwań oraz wykorzystajcie każdą chwilę i okazję. Sukces też przyjdzie. 

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.