II Dni Dostępności Cyfrowej w Katowicach

3 czerwca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędą się II Dni Dostępności Cyfrowej. W programie znajdzie się „Seminarium - audyt stron www: włączenie cyfrowe w instytucjach oraz dostępność gier komputerowych" oraz warsztaty „Udostępnianie gier komputerowych w przestrzeni cyfrowej” i „Poprawne przygotowanie dokumentów w formacie PDF zgodnie z zasadami WCAG 2.0”. Organizatorami wydarzenia są Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia" oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.
Celem „Dni Dostępności Cyfrowej” jest przybliżenie tematyki włączenia cyfrowego w aspektach społeczno-technologicznych. Wydarzenie skierowane jest w szczególności do osób odpowiedzialnych za dostępność i użyteczność informacji przekazywanej przez władze publiczne, III sektor oraz podmioty gospodarcze.
Na wydarzenie obowiązuje rejestracja za pomocą formularza dostępnego na stronie.
Zapisy przyjmowane są do 1 czerwca 2016 roku.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.izabela.mrochen.us.edu.pl

Zaproszenie i program (pdf)

grafika: II Dni Dostępności Cyfrowej w Katowicach. Przyjdź i zapoznaj się z zasadami WCAG 2.0, które wspierają włączenie cyfrowe i społeczne.