II edycja Przeglądu Twórczości Studentów „A Rt+”

Druga edycja Przeglądu Twórczości Studentów „A Rt+. Cieszyn tętni sztuką!”, który będzie się odbywał od 27 czerwca do 3 lipca 2016 roku, będzie przebiegać pod hasłem „Nikt nie jest bezpieczny”.  W programie wydarzenia zaplanowano: wystawy, warsztaty, koncerty studentów i absolwentów Instytutu Sztuki i Instytutu Muzyki Wydziału ArtystycznegoUniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Główną ideą ubiegłorocznego przeglądu było pokazanie mieszkańcom dorobku artystycznego studentów Wydziału Artystycznego oraz ich potencjalnego wkładu w życie kulturalne Cieszyna. Wówczas wybrane obiekty miejskie zostały przeobrażone w miejsca ekspozycji najlepszych prac studentów Instytutu Sztuki i przestrzenie do prezentacji muzycznych osiągnięć przedstawicieli Instytutu Muzyki.

Podczas tegorocznej edycji przeglądu wybrane obiekty miejskie i prywatne zostaną na nowo otwarte i ożywione sztuką, przekonując, że z pustostanów można wydobyć nieoczywiste walory, pokazać przy pomocy dzieł plastycznych i muzycznych, że kultura symboliczna dostarcza przyjemności, a nade wszystko nowych form widzenia i rozumienia świata.

Organizatorem wydarzenia są studenci Instytutu Sztuki oraz Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:www.artcieszyn.us.edu.pl.