III edycja „Bieg(z)Usiem pod Egidą”

W sobotę 8 października 2016 r. w Parku Śląskim odbędzie się trzecia edycja wydarzenia „Bieg(z)Usiem pod Egidą” – wspólnej inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego i partnerów. To symboliczny bieg na dystansie 4,8 km zorganizowany z okazji 48. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Trasa będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i amatorów nordic walkingu. Start biegu zaplanowany został na godz. 11.00 przy hali „Kapelusz”. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o dokonanie rejestracji poprzez stronę internetową i uiszczenie opłaty startowej w wysokości 10 złotych. Osoby niepełnosprawne i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zwolnieni z opłaty. W Biurze Biegu, które czynne będzie w dniu imprezy w godz. od 9.00 do 10.30, przeprowadzona będzie weryfikacja uczestników na podstawie dokumentów tożsamości. Tam też zawodnicy odbierać będą numery startowe. W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w dziewięciu kategoriach:

• indywidualna mężczyzn w wieku 18−35 lat

• indywidualna mężczyzn w wieku 35−50 lat

• indywidualna mężczyzn powyżej 50 roku życia

• indywidualna kobiet w wieku 18−35 lat

• indywidualna kobiet w wieku 35−50 lat

• indywidualna kobiet powyżej 50 roku życia

• osoby niepełnosprawne kategoria open

• indywidualna mężczyzn w kategorii nordic walking

• indywidualna kobiet w kategorii nordic walking.

Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii zostaną nagrodzone.

Współorganizatorami biegu są: Park ŚląskiKlub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego. Partnerami biegu są: City Fit, Fabryka Kurtosza, Boutique Cafe Botanica, Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Zielony MostJigsaw Rooms - pokoje zagadek, Restauracja Fanaberia, Złoty OsiołGrupa PTWP SA, Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Kinoteatr RialtoAquadrom Ruda Śląska, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum,  Miejski Ogród Botaniczny Egzotarium w Sosnowcu oraz Miasto Chorzów. Teren ochrania agencja ERA. Obsługę medyczną zapewnia CenterMed Katowice .

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Chorzowa.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 359 19 75 oraz drogą elektroniczną – adres e-mail: bieg@us.edu.pl. Rejestracja zawodników będzie trwać do 7 października. W dniu imprezy w godz. od 9.00 do 10.30 prowadzone będą jeszcze zapisy w Biurze Biegu.

Trasa biegu

bieg z usiem pod Egidą