Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Kilometry dobra z Uniwersytetem Śląskim

Uniwersytet Śląski organizuje i uczestniczy w szeregu działań charytatywnych. Aktualnie uczelnia włączyła się w akcję „Kilometry dobra”, której celem jest pobicie rekordu Guinnessa oraz zebranie funduszy na cele dobroczynne. Akcja trwa od 1 do 30 kwietnia 2016 roku, a jej organizatorem jest Caritas oraz Ośrodek św. Jacka w Katowicach. W tym terminie przy portierniach wydziałów Uniwersytetu Śląskiego zostaną udostępnione puszki kwestarskie.

Bicie rekordu Guinnessa polegać będzie na ułożeniu jak najdłuższego ciągu monet o nominale 1 zł. Zebrane fundusze posłużą realizacji celów organizacji biorących w niej udział. W tym roku Ośrodek św. Jacka pozyskuje środki na modernizację oraz wyposażenie kuchni, w której przyrządzanych jest blisko 200 000 posiłków każdego roku. Stan pomieszczeń, a przede wszystkim braki w wyposażeniu, w znaczącym stopniu utrudniają realizację pomocy w takim wymiarze, w jakim jest ona potrzebna. 

Wszystkie zebrane pieniądze trafią do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele. Na kilka dni przed finałem kampanii organizacje zamienią zebrane pieniądze na złotówki i ułożą je w ciągi monet. W ten sposób organizatorzy akcji udowadniają, że dobro można zmierzyć, a dodatkowo podejmują próbę pobicia rekordu Guinnessa. Do tego potrzebne jest 75 km monet.

Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie: http://kilometrydobra.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/osj.caritas/posts/1004352346324034.

 Kilometry dobra - plakat

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.