Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Koncert ROCKujemy wakacyjnie!

Uniwersytet Śląski oraz Radio Egida we współpracy z klubem muzycznym Katofonia na zakończenie roku szkolnego i akademickiego oraz rozpoczęcie wakacji zapraszają 26 czerwca o godz. 18.00 na dziedziniec przy ulicy Mariackiej 18 w Katowicach na rockowe koncerty w wykonaniu Glass Ballerina, Rezerwy i Clumsy Warlocks.
 
PROGRAM
18.00 – 19.00 – Glass Ballerina
Robert Kosiński - perkusja
Mariusz Rokitowski – gitara basowa
Mateusz Nocoń - wokal, gitara
Sebastian Kosiński – gitara
 
Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy kilku przyjaciół. Tworzy go czwórka osób o skrajnych inspiracjach muzycznych. Gatunek, jaki ta mieszanka prezentuje, jest trudny do zaszufladkowania, aczkolwiek przez wielu nazywany rockiem alternatywnym. Zespół zagrał wiele koncertów na terenie Śląska, które były bardzo dobrze przyjmowane przez publikę. Do największych sukcesów zespołu należy awans do Finałowej 10 Zimowej Giełdy Piosenki 2013, corocznie odbywającej się w Opolu.
 
19.00 – 20.00 - Clumsy Warlocks
Bartek Śliwa – gitara
Marek Świszczorowski – wokal
Karol Adamus – gitara basowa
Michał Huras – perkusja
 
Clumsy Warlocks to istniejący od 2011 roku funk-rockowy zespół z Tarnowskich Gór. Jego początek wiąże się z funk-rockowymi coverami takich wykonawców jak Red Hot Chili Peppers, Stevie Wonder czy Jimi Hendrix. Grupa nie odchodzi od swych „korzeni", lecz teraz skupia się na autorskim materiale. Clumsy Warlocks to energetyczny wokal, solidna sekcja rytmiczna oraz porywająca gitara, która spina wszystko w dźwięczną całość.
 
20.00-21.00 – Rezerwa
Dominik Hutyra – gitara basowa
Arek Piętka – wokal i gitara
Mateusz Piętka – perkusja
 
Rezerwa to zespół istniejący od ponad dwóch lat. Grają szybko, mocno i z przymrużeniem oka. Zaczynali od hardcore punku, ale teraz nie są przywiązani do jednego gatunku muzycznego grając muzykę na pograniczu hardcore punku, thrash metalu, ska, a nawet czasami reggae. Mają na swoim koncie liczne koncerty, w tym przed zespołem Big Cyc w lipcu 2013 roku w Ujsołach.

Skróty

Copyright © 2001-2023
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.