Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Laureaci trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”

30 listopada 2015 r. podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” oraz wręczenie nagród. Od 9 do 29 listopada na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” odbywało się głosowanie, w wyniku którego został wyłoniony Absolwent Roku. Laureatom nagrody wręczali JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Katowicach Halina Bieda .Wszyscy uczestnicy plebiscytu otrzymali zestawy uniwersyteckich upominków oraz nagrody: voucher do Floatarium w Krakowie, zaproszenie do Muzeum Powstań Śląskich, zaproszenie do Muzeum Historii Katowic oraz podwójne zaproszenie do Teatru Zagłębia na dowolny spektakl w sezonie 2015/2016.

Dziesiąte miejsce zajęła Anna Ginał. Dziewiąte miejsce – Robert Garstka. Ósme – Piotr Czarnota, a siódme Mikołaj Wicher. Otrzymali oni podwójne zaproszenie na spektakl Teatru Tychy „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla w Teatrze Małym w Tychach.

Na szóstym miejscu uplasował się Daniel Czornyj, który otrzymał  podwójne zaproszenie na koncert zespołu PLATEAU „Projekt Grechuta” i podwójne zaproszenie na koncert „NOSPR kameralnie”. Piąte miejsce zajął Adam Adamczyk, który został uhonorowany podwójnym zaproszeniem na występ Ireneusza Krosnego z programem „Mowa Ciała” w Teatrze Małym w Tychach, podwójne zaproszenie na koncert „NOSPR kameralnie”. Czwarte miejsce przypadło Marcinowi Staszewskiemu, który otrzymał podwójne zaproszenie na występ Kabaretu The ThreeX w Teatrze Małym w Tychach i podwójne zaproszenie na koncert „NOSPR kameralnie”.

Trzecie miejsce zajął Tomasz Bolik, nagrodzony płytą Opery Śląskiej z hitami operowymi i operetkowymi, podwójnym zaproszeniem na koncert zespołu PLATEAU „Projekt Grechuta”, podwójnym zaproszeniem na koncert Kwartetu Śląskiego w NOSPR. Laureatką drugiego miejsca została Dominika Pawlak, która otrzymała następujące nagrody: podwójne zaproszenie na koncert Marcina Wyrostka „Tango Corazone” w Teatrze Małym w Tychach, podwójne zaproszenie do Teatru Korez na dowolny spektakl w sezonie 2015/2016, podwójne zaproszenie na dowolny spektakl Opery Śląskiej w sezonie 2015/2016, płytę Opery Śląskiej z operą „Nabucco” Giuseppe Verdiego, podwójne zaproszenie na koncert Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka w NOSPR.

Zwycięzcą trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego został Paweł Bajtlik. Laureat otrzymał statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez dr hab. Katarzynę Pykę, podwójne zaproszenie na dowolny spektakl Opery Śląskiej w sezonie 2015/2016, podwójne zaproszenie do Teatru Korez na dowolny spektakl w sezonie 2015/2016, podwójne zaproszenie na spektakl z cyklu Teatr@Konesera: „Danuta W.” Teatru Polonia w Teatrze Małym w Tychach, podwójne zaproszenie na koncert zespołu PLATEAU „Projekt Grechuta”, płytę Opery Śląskiej z operą „Carmina Burana” Carla Orffa, publikację Jadwigi Lipońskiej-Sajdak „Gruss aus Kattowitz. Pozdrowienia z Katowic” z Muzeum Historii Katowic, podwójne zaproszenie na spektakl „Ożenek” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, podwójne zaproszenie na Recital Mistrzowski Berolina Trio w NOSPR, zaproszenie na sesję fotograficzną do Muzeum Powstań Śląskich oraz zestaw upominków i publikacji z muzeum.

Szczegółowe wyniki plebiscytu

Paweł Bajtlik odbierający nagrodę z rąk JM Rektora

Paweł Bajtlik ze statuetką autorstwa dr hab. Katarzyny Pyki

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.