Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie

22 maja 2016 rok o godz. 11.00  w Katowickim Parku Leśnym (obok lotniska Muchowiec) rozpocznie się Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie, organizowany przez Wydział Kształtowania Środowiska UM Katowice.

Leśny Piknik rodzinny to impreza dla wszystkich. Niezależnie od tego czy są z ekologią za pan brat czy dopiero zamierzają zmienić swoje nawyki na bardziej sprzyjające przyrodzie. Leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, katowickiej Straży Miejskiej, Katowickich Wodociągów, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach, KZK GOP,  artyści, naukowcy, nauczyciele, uczniowie oraz społecznicy udowodnią, że ekologia jest nie tylko pożyteczna, ale również niezwykle fascynująca, a troska o przyrodę może być świetną zabawą.

Najmłodszym spodobają się z pewnością eksperymenty i pokazy naukowe. Podczas pikniku dowiemy się na przykład jak zrobić baterię z cytryny, zobaczymy jak nas widzi słońce, poznamy najbardziej ekscytujące zastosowania prostych praw natury, nauczymy się rozróżniać tropy zwierząt i sadzić rośliny.  Zobaczymy też turbiny wodne i wiatrowe oraz urządzenia dbające o porządek w mieście, a nawet sprawdzimy jak za pomocą robota sprawdzić wnętrze rurociągu. Przyjrzymy się tez z bliska oczyszczalni ścieków i dostrzegalni przeciwpożarowej.

Uniwersytet Śląski jest partnerem wydarzenia.

Z okazji Pikniku zostanie uruchomiony specjalny autobus S1, który co 20 minut będzie odjeżdżał z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach. W autobus będzie można wsiąść także na dworcu oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej.

grafika: Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.