facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Marek Traskowski - Nasi Absolwenci

W roku 1996 ukończył Wydział Telewizyjno-Filmowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Realizacja Obrazu Telewizyjno-Filmowego. W czasie studiów realizował jako operator obrazu filmy dokumentalne m.in. „Cicha przystań” w reżyserii Mariusza Malca, „Przez nokaut” Macieja Pieprzycy, „Hotel Panoptikon” Piotra Jaworskiego. Współpracował z Polską Kroniką Filmową.

Pracę zawodową rozpoczął od realizacji teledysków i filmów reklamowych w studio filmowym O’Key w Warszawie. Zarówno jako operator, jak i reżyser. Operatorskim debiutem fabularnym MarkaTraskowskiego jest film „Inferno” w reżyserii Macieja Pieprzycy z 2000 roku. Jest autorem zdjęć do filmów „Barbórka” (nagroda za zdjęcia na festiwalu w Czarnogórze w 2007roku) i „Drzazgi” tego samego reżysera. Realizował także zdjęcia do teatrów telewizji „Zorka” Łukasza Wylężałka, „Chłopiec i Anioł” Michała Rosy, „Show Cooganów”, „Padnij”, „Fryzjer” Macieja Pieprzycy. Robił zdjęcia do seriali: „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „Londyńczycy”, „1920. Wojna i miłość”, „Siła wyższa” „Na krawędzi”, „Szpilki na Giewoncie”, „Komisarz Alex”. Napisał scenariusz do 99 odcinka serialu „Kryminalni” pt. „Ażuda”, który współreżyserował z Ryszardem Zatorskim. Był też autorem zdjęć do tego odcinka.

W 2009 roku został przyjęty do Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych/PSC. Od 2011 ma zaszczyt pełnić funkcję jednego z członków zarządu Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych/PSC.

Strona internetowa Marka Traskowskiego: www.traskowski.com

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.