Marta Mierzwa „Absolwentką z Pasją Maja 2014 roku”

W ramach drugiej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwentkę Maja 2014, którą została Marta Mierzwa, absolwentka studiów drugiego stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Studia zakończyła jako jedna z najlepszych absolwentów. Obecnie w ramach studiów doktoranckich z inżynierii materiałowej prowadzi badania naukowe w zakresie anodowania stopów tytanu. Marta Mierzwa ukończyła także studia pierwszego stopnia na Politechnice Śląskiej. Z dumą podkreśla, że swoją edukację szkolną rozpoczęła rok wcześniej niż powinna i jest ogromnie wdzięczna swojej mamie za podjęcie takiej decyzji.

Odbyła wiele praktyk studenckich oraz staż w General Motors Manufacturing Poland - Zakład Opla w Gliwicach w ramach programu Uniwersytet Partnerem Gospodarki Opartej na Wiedzy.

Aktywnie uczestniczyła w IX i X Międzynarodowej Konferencji „Systemy Wspomagania w Inżynierii Produkcji” w Wiedniu i Lwowie. Podczas studiów była przewodniczącą dwóch kół naukowym oraz działała w Samorządzie Studenckim, gdzie jednym z ważniejszych przedsięwzięć była organizacja balu wydziału. Zdobyte wówczas umiejętności planistyczne skutecznie wykorzystuje teraz przy przygotowaniach do własnego wesela.

Mgr inż. Marta Mierzwa została wyróżniona w VI edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”, organizowanego przez Politechnikę Śląską oraz w Konkursie na Najlepszego Studenta - Studencki Nobel 2013 w województwie śląskim. Z kolei w edycji Studenckiego Nobla 2014 roku została laureatką regionalną i laureatką uczelnianą (Uniwersytet Śląski) oraz laureatką branżową. To również zwyciężczyni konkursu na najlepszego studenta kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w Polsce w roku akademickim 2010/2011.

Lubi być aktywna. Poza podjęciem studiów III stopnia na UŚ i drugiego kierunku na studiach drugiego stopnia na Politechnice Śląskiej, zakończyła niedawno szkołę policealną, gdzie uzyskała tytuł technika usług kosmetycznych. Z pasją prowadzi bloga kulinarnego „Pysznie u Marty”. Interesuje się także muzyką oraz winem i kulturą z nim związaną. Działa społecznie dla Fundacji Pomagamy z Uśmiechem, która pomaga chorym dzieciom w przywróceniu im zdrowia oraz uśmiechu.

Życiowe motto: „Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy” (Sokrates).