Międzynarodowy sukces Pawła Delekty - absolwenta Uniwersytetu Śląskiego

Paweł Delekta jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Artystycznego, który w grudniu 2017 roku uzyskał pierwszą nagrodę za grafikę na Międzynarodowej Wystawie Plastycznej na Tajwanie „22nd Da Dun Fine Arts Exhibition Of Taichung City” oraz jako jedyny europejczyk znalazł się w gronie laureatów całego konkursu.

Na konkurs nadesłało swoje prace 1570 autorów z całego świata, do wystawy międzynarodowe jury wybrało prace 200 autorów. Paweł Delekta ukończył studia na kierunku „Grafika” w 2016 roku, z wynikiem celującym i Wyróżnieniem JM Rektora UŚ. Jako młody twórca ma już znaczące osiągnięcia, jego prace były prezentowane na ponad 100 wystawach międzynarodowych grafiki, m. in.: w Kanadzie, USA, Finlandii, Meksyku, Argentynie, Chinach, na Tajwanie, w Japoni, Tajlandii, Australii, Rosji, Turcji, Mołdawi, Ukrainie, Białorusi, Litwie, Rumuni, Bułgarii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, Serbii, Chorwacji, Francji, Belgii, Hiszpanii, Macedoni, Portugali, Egipcie. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień na pokonkursowych wystawach w kraju i za granicą.

W 2016 roku wygrał konkurs w Madrycie, uzyskując pierwszą nagrodę na „El Premio Internacional de Arte Gráfico Carmen Arozena 2016”. Ponadto zdobył nagrody na m. in.:

•  6 International Exlibris and Small Graphic Forms Competition "Sport", Gdańsk, 2012, - II nagroda,
  •  International Show in Graphic Arts, Rokycany, Czechy, 2014 - prize of Muzeum Dr. Bohumila Horá
  •  IV International Biennial Ex Libris Palladio Exhibition 2014, Vicenza, Italy - 1 nagroda
  •  4th Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition 2015, Bangkok, Thailand - Purchase Prize (Nagroda Silpakorn University of Bangkok)
  •  XXV Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego 2015, Malbork, - Nagroda Burmistrza Miasta Malbork
  •  International Bookplate Competition Michal Kleofas Oginski 2015 Vilnius, Lithuania- 1 nagroda, Prima Premija
  •  1st International Contemporary Engraving Biennale Iasi , The National Art Museum of Moldova, Iasi Moldova, 2015 - I nagroda - VI Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej im. Henryka Grajka, Miejska Biblioteka Publiczna, Boguszów – Gorce, Poland 2015 - 1 nagroda
  •  Ottawa School of Art 2016 International Miniature Print Biennale Exhibition, Ottawa, Canada 2016 - 1 nagroda
  •  URAL PRINT TRIENNIAL – 2016, РЕСПУБЛИКА БАШКОРТОСТАН, Ufa, Russia, 2016 - First Prize

WYKAZ OSIĄGNIĘĆ I DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ