Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

MIROSŁAW CICHY

Absolwent kierunku politologia, specjalność: dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Dziennikarz zajmujący się tematyką polityczną, sprawozdawca parlamentarny w Sejmie i Senacie, publicysta. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Polskim Radiu „Katowice”, współpracował z prasą, pisząc artykuły o tematyce motoryzacyjnej. Ścieżka zawodowa Mirosława Cichego zaprowadziła go do centrali Telewizji Polskiej w Warszawie – TVP Info i „Panoramy” w TVP2 oraz Telewizji Polonia.

Nagrodzony tytułem i statuetką Hanys Roku 2016 za „rzetelne, niezależne dziennikarstwo” – wyróżnieniem zasłużonych dla Śląska osób i instytucji promujących ten region. Laureat nagrody Ostre Pióro przyznawanej przez Business Centre Club w Warszawie (2005) oraz nagrody Złote Pióro – przyznawanej przez Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach (2002). Zdobywca tytułu II Wicemistrza Polski Dziennikarzy w Samochodowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy – klasa Cinquecento 700, rocznik 1996. Bierze również udział w akcjach charytatywnych, m.in. działa na rzecz WOŚP.

Obok dziennikarstwa drugą wielką pasją Mirosława Cichego jest tworzenie industrialnych i loftowych lamp oraz użytkowych mebli. O swoich wytworach mówi: „Indywidualne, nietypowe, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, bo tworzone z sercem i pasją, a nie z chęci zarobku. Lampy powstają z różnych elementów: zabytkowych, motoryzacyjnych (z motocykli i samochodów), instrumentów muzycznych”. Absolwentowi udało się połączyć obie pasje: wytwarzanie przedmiotów i dziennikarstwo, tworząc program telewizyjny na temat tego, jak własnoręcznie wykonać generalny remont i przebudowę mieszkania. Gdy remontowane w programie mieszkanie było już gotowe, oddano je chłopakowi z domu dziecka, w ten sposób połączono misję TVP z rozrywką.

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.