Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Mirosław Cichy - Nasi Absolwenci

Absolwent politologii ze specjalnością dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz telewizyjny, sprawozdawca parlamentarny i publicysta.

fot. tvp.pl

Pracę w mediach rozpoczął w 1990 roku w redakcji Polskiego Radia Katowice. Następnie pracował w RMF FM i Radiu Plus. Od 2000 do 2002 roku kierował katowickim oddziałem dziennika „Puls Biznesu”. Od 2003 do 2016 roku był związany z Telewizją Polską, najpierw z katowickim oddziałem TVP, a od 2007 z TVP INFO, gdzie prowadził poranne rozmowy z politykami. Od 2009 roku pracował w redakcji „Panoramy”, a od 2013 prowadzł program informacyjny Polonia 24 w TVP Polonia. Specjalizuje się w publicystyce politycznej. Jest laureatem „Złotego Pióra”, przyznawanego przez Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach, oraz „Ostrego Pióra”, przyznawanego przez BBC.

Jest laureatem nagród: "Złote Pióro" w 2002, przyznawanej przez Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach oraz "Ostre Pióro" w 2005, przyznawanej przez BCC. Wywalczył także tytuł II Wicemistrza Polski w Rajdach Samochodowych Dziennikarzy w 1996 w klasie Cinquecento.

 

 

 

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.