Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

MONIKA MACIASZEK

Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, kierunku pedagogika resocjalizacyjna i rewalidacyjna. W latach 2008–2011 brała udział w praktykach i zajęciach w wielu placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych, w świetlicach socjoterapeutycznych (Ruda Śląska, Bytom) i szkolnych (Bytom), w Domu Dziecka,,Stanica” (Katowice), w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym (Bytom); od 2011 roku jest wychowawcą w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej. Jej pasją jest pedagogika, w zakresie której się rozwija poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i dzięki studiowaniu literatury popularnonaukowej. Wśród odbytych przez absolwentkę warsztatów należy wymienić: warsztaty związane z rozwijaniem słownictwa u dzieci, III Regionalną Konferencję „Słuchajmy rodziców” poświęconą tematyce autyzmu i zespołu Aspergera oraz Wojewódzką Konferencję pt. „Myśli suicydalne, próby samobójcze”.

W 2016 roku ukończyła Szkołę Teatru dla Nauczycieli; edukację w tej szkole wieńczył występ na małej scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Na przełomie lat 2013/2014 odbyła roczny wolontariat na warsztatach terapii zajęciowej w ośrodku dla osób niepełnosprawnych Caritas w Rudzie Śląskiej, a później została zatrudniona jako arteterapeuta w warsztacie terapii zajęciowej w Śląskim Stowarzyszeniu Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Akcent”. Od ponad sześciu lat wraz z młodzieżą organizuje wszelakie konkursy artystyczne dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Realizuje projekty społeczne w Rudzie Śląskiej. Dużą popularnością cieszy się rozpoczęty przez nią projekt: „Pozytywny Rudzki Przekaz” – koncert talentów i pasji.

Monika Maciaszek jest pasjonatką sportu i turystyki, zwłaszcza dogtrekkingu. W Światowy Dzień Autyzmu w 2016 roku zdobyła drugie miejsce w Niebieskim Dogtrekkingu w Zabrzu. Uczestniczy też w imprezach biegowych. Zajęła II miejsce w Rogoźnickim Biegu Leśnym, ponadto bierze udział w corocznych biegach papieskich (w 2015 roku zajęła pierwsze miejsce).

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.