Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Otwarcie Zagłębiowskiej Mediateki

Mieszkańcy regionu śląsko-zagłębiowskiego już wkrótce będą mogli korzystać z Zagłębiowskiej Mediateki, w tym z nowych wypożyczalni, czytelni, multimediów, działu zbiorów regionalnych, dedykowanej dzieciom Krainy Nauki i Fantazji, Oranżerii Kulturalnej oraz dziedzińca z tarasem. Zbiory mediateki obejmują m.in. ponad: 200 tys. woluminów i 3 tys. audiobooków, 200 gier planszowych i elektronicznych, a także multimedialne urządzenia i zabawki dla dzieci, konsole do gier, książkomat oraz wrzutnię.

Dzień otwarty połączony z uroczystą inauguracją działalności Zagłębiowskiej Mediateki, w której udział wezmą prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, rozpocznie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 w Sosnowcu (ul. Kościelna 11).

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe oraz piknik. O godz. 12.30 w Oranżerii Kulturalnej rozpocznie się spotkanie autorskie dla dzieci z dr. Mikołajem Marcelą z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, autorem powieści „Best seler i zagadka znikających warzyw”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć także pokazy naukowe przygotowane przez członków kilku kół naukowych działających przy Uniwersytecie Śląskim.

Na specjalnie przygotowanym stoisku pracownicy Działu Promocji UŚ przedstawią ofertę edukacyjną uczelni. Wieczorem budynek mediateki stanie się przestrzenią dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych – organizatorzy zaplanowali bowiem pokaz przestrzennego mappingu. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Urząd Miejski w Sosnowcu i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Do końca czerwca w mediatece będzie można zwiedzać wystawę przygotowaną z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje oraz program dnia otwartego dostępne są na stronie: www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Skróty

Copyright © 2001-2023
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.