Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Papier bje piksele vol. 9 - polaroidy podczas "Ogrodu Sztuki" 2016

10 września 2016 r. o godz. 12.00 w Pałacu Mieroszewskich (Będzin, ul. gen. Karola Świerczewskiego 15) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Papier bije piksele”. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie album wydawnictwa Taschen „Księga Polaroida. Wybór z kolekcji fotograficznej firmy Polaroid” (2011). Podczas spotkania będzie można poznać historię fotografii natychmiastowej, która po raz pierwszy została zaprezentowana przez amerykańską firmę Polaroid w Nowym Jorku w roku 1947. Technika polaroidowa zyskała popularność dzięki funkcji umożliwiającej błyskawiczne wywołanie zdjęcia, bezpośrednio po wyzwoleniu migawki.

Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjno-warsztatowy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do 31 sierpnia pod adresem e-mail: mhalasik@muzeum.bedzin.pl.

Organizatorem spotkania jest Fundacja dla Filmu i Fotografii, której członkinią jest dr Justyna Budzik, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Filmie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

 

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.