Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Paweł Bajtlik „Absolwentem z Pasją Lipca 2015 roku”

W ramach trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwenta Lipca 2015, którym został Paweł Bajtlik, absolwent Pedagogika i Animacja społeczno-kulturalnej na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. W 2010 roku ukończył studia, broniąc pracy nt. „Zagrożeń związanych z internetem oraz MMO RPG”.

Paweł Bajtlik z córką na sali gimnastycznej

Działalność społeczna:

Od 2005 roku po dziś dzień aktywnie działa w Klubie Uczelnianym AZS UŚ w Cieszynie. Na swoim koncie ma około 25 imprez rangi Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych na UŚ w Cieszynie. W każdym roku stara się zachęcić społeczność studentów w Cieszynie do działania i aktywnego spędzania czasu. Przez 10 lat swojej działalności został nagrodzony srebrną, a później złotą odznaką Akademickiego Związku Sportowego przez Zarząd Główny w Warszawie. Prócz tego trzykrotnie nominowany oraz raz nagrodzony wyróżnieniem: DZIAŁACZ ROKU w śląskim środowisku AZS. Od 5 lat członek zarządu organizacji środowiskowej AZS – organu zarządzającego klubami na śląsku – wszystko to w ramach działalności społecznej. Na czwartym tym roku studiów wraz z grupą studentów i absolwentów założył stowarzyszenie Animacji Kultury i sportu które działa po dziś dzień. W trakcie jego działalności w stowarzyszeniu był jego prezesem oraz wiceprezesem. Wraz z członkami stowarzyszenia organizował imprezy kulturalne i sportowe zarówno dla społeczności lokalnej jak i ogólnopolskie. Aktualnie jako prezes Klubu uczelnianego AZS planuje kolejną kadencję i kolejna lata poświęcić działalności społecznej na uczelni.

Krótki opis kariery zawodowej :

Po studiach pracował dla firmy eventowej BDB Impresariat Wydarzeń, oraz dla Urzędów Miast oraz Organizacji sportowych (m.in MOSIR Zabrze, MOSIR Cieszyn, Śląski Związek Piłki Siatkowej etc.).
Rozpoczął pracę w pełnym wymiarze w Westernowym Parku ROzrywki w Żorach „TWINPIGS”, gdzie zajmował się szeroko pojętym marketingiem oraz sprzedażą. Aktualnie jest menagerem w hotelu w Bielsku Białej, gdzie poznaje arkana sprzedaży i hotelarstwa.

Pasja:

Jego pasją jest sport – głównie siatkówka, oraz teatr z którym był mocno związany w okresie nauki w  liceum, a także studiów. Obecnie największą pasją jest jego dwuletnia córeczka – Wiktoria.

Dlaczego zasługujesz na tytuł Absolwenta z Pasją?:

Moje zaangażowanie w „pobudzanie” studentów z Cieszyna jest od początku nacechowane pasją i chęcią zrobienia czegoś dla naszego miasta i wydziału tak mocno odseparowanego od Katowic. Studenci cieszyńskich wydziałów są trudni i niesforni, ale dzięki zajęciom i imprezom, które dla nich organizujemy stają na „organizatorskie” nogi. Pozwalamy i dajemy im szansę się rozwinąć, poznać zaplecze organizacji dużych wydarzeń a także zadbać o swoje zdrowie i wizerunek.

Skróty

Copyright © 2001-2023
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.