Plebiscyt „Absolwent z Pasją”

Celem plebiscytu jest docenianie i promowanie absolwentów uczelni wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni, których wyróżniają niezwykłe pasje. Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem.

Zgłoszenia w 2017 roku będą przyjmowane od 1 września do 31 października. Następnie sylwetki kandydatów zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, gdzie będzie miało miejsce głosowanie.

Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżnia jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku”. Wręczenie nagrody następuje podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie danego roku.

Gabriela Bazan

Absolwentka z Pasją 2016

magdalena knapik

Magdalena Knapik

Absolwentka z Pasją 2013

grzegorz gawlik

Grzegorz Gawlik

Absolwent z Pasją 2014

paweł batjlik

Paweł Bajtlik

Absolwent z Pasją 2015

Laureatką pierwszej edycji w 2013 roku została Magdalena Knapik – absolwentka Wydziału Filologicznego, pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, natomiast drugiej w 2014 roku Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. W trzeciej edycji zwyciężył Paweł Bajtlik – absolwent Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, animator wydarzeń sportowych i kulturalnych, a w czwartej Gabriela Bazan - absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym, której największymi pasjami są film i fotografia.

Szczegółowych informacji udziela Dział Promocji Uniwersytetu Śląskiego.
e-mail: absolwent@us.edu.pl

I edycja plebiscytu (2013)

II edycja plebiscytu (2014)

III edycja plebiscytu (2015)