„PODRÓŻE Z I POD PRĄD - wystawa fotografii podróżniczej Grzegorza Gawlika"

W dniu 28 lutego 2014  roku w galerii Baszta w Bytomskim Centrum Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „PODRÓŻE Z I POD PRĄD - wystawa fotografii podróżniczej Grzegorza Gawlika", połączony z godzinnym wykładem autora zdjęć i promocją książki „Kamień Zagłady”.

Grzegorz Gawlik to absolwent  Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. Odbył podróże po ponad 60 krajach na 6 kontynentach. Często wspina się i podróżuje samotnie.

Swoje wrażenia, obserwacje przekazuje w artykułach podróżniczych, publicystycznych oraz sportowych (relacjonował Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie). Pisze blogi i relacje z wypraw.

Współpracował m.in. z portalami Onet.pl i Interia360.pl, Magazynem Turystyki Górskiej i Magazynem „Globtroter”.
est ekspertem w dziedzinie podróży i wspinaczki, z jego wiedzy korzystają stacje telewizyjne m.in. TVN24. Grzegorz Gawlik to także laureat konkursu „Dziennikarz Obywatelski 2012”, zorganizowanego przez portal „Interia360.pl” oraz plebiscytu na „Najlepszy Tekst Redakcyjny 2012 – Nagroda Czytelników”.

W roku 2013 wydał powieść sensacyjno-przygodową „Kamień Zagłady”.

Wystawa obejmie swoim zakresem fotografie wykonane podczas podróży odbytych, m.in. do Indii, Nepalu, Malezji, Australii czy Indonezji.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii BASZTA do 30 kwietnia.

Więcej informacji o autorze i wystawie można znaleźć na grzegorzgawlik.pl