Prof. John Maxwell Coetzee doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Prof. John Maxwell Coetzee otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbyła się we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 11.00 w auli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wniosek Rady Wydziału Filologicznego w tej sprawie został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 26 czerwca 2018 roku (uchwała nr 259, pdf, 164 kB).

Prof. John Maxwell Coetzee to jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, zdobywca literackiej Nagrody Nobla (2003), dwukrotny laureat Nagrody Bookera (1983, 1999) oraz innych prestiżowych nagród literackich, laureat najwyższego odznaczenia w Republice Południowej Afryki, profesor literatury, honorowy członek centrum badawczego swojego imienia na Uniwersytecie w Adelajdzie, ceniony literaturoznawca oraz tłumacz.