Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Przegląd Garażowych Wynalazków ponownie w programie 3. ŚFN KATOWICE

Już w styczniu 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Jednym z elementów 3. ŚFN ma być strefa OFF Science i odbywający się w niej Przegląd Garażowych Wynalazków, który okazał się istotnym rozszerzeniem formuły ubiegłorocznego festiwalu.

Przegląd Garażowych Wynalazków to inicjatywa prezentująca szerszej publiczności dokonania osób, które amatorsko zajmują się nauką. Wynalazcy-amatorzy i konstruktorzy niejednokrotnie tworzą fascynujące urządzenia i opracowują ciekawe rozwiązania techniczne. W tym roku po raz kolejny zostaną one pokazane publiczności 3. Śląskiego Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

achęceni powodzeniem ubiegłorocznego przedsięwzięcia organizatorzy ŚFN postanowili raz jeszcze ogłosić nabór do Przeglądu Garażowych Wynalazków. Ponownie poszukiwani są konstruktorzy i wynalazcy z województwa śląskiego, działający indywidualnie i w zespołach. Aby wziąć udział w przeglądzie należy do 10 grudnia 2018 roku przesłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego (dostępnego na stronie slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „OFF Science”) opis nowatorskiego wynalazku lub rozwiązania technicznego. Do zgłoszenia powinny zostać dołączone szkice, obliczenia lub rysunki. Wszystkie nadesłane propozycje przeanalizuje specjalna komisja ekspercka, a największe szanse na zakwalifikowanie się do strefy OFF Science i wzięcie udziału w przeglądzie mają projekty, które przedstawiają największy walor praktyczny i w znaczący sposób mogą polepszyć jakość życia codziennego.

Autorzy wyselekcjonowanych koncepcji zyskają prawo zaprezentowania ich 13 stycznia 2019 roku podczas 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (główne wydarzenia festiwalowe zaplanowano właśnie w te dni, choć ŚFN rozpocznie się już 11 stycznia i potrwa do 15 stycznia).

W trakcie ubiegłorocznej edycji wydarzenia katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ok. 30 tysięcy osób. Przed rokiem tylko publiczność brała udział w plebiscycie na najbardziej inspirujący wynalazek – odwiedzający oddawali głosy na jedną z dziesięciu propozycji. W tegorocznej przeglądu zostaną przyznane aż dwie dodatkowe nagrody: komisji festiwalowej złożonej z popularyzatorów nauki i profesjonalistów oraz mediów, które już po zakończeniu ŚFN przeprowadzą głosowanie wśród swoich czytelników i słuchaczy.

Zgłoszenia: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Skróty

Copyright © 2001-2023
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.