Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Rafał Warchulski Absolwentem z Pasją 2017 roku

20 listopada 2017 roku podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2016/2017 ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”. Zwycięzcą konkursu został Rafał Warchulski – absolwent geologii (specjalność: geochemia i mineralogia).

Plebiscyt promuje osoby aktywne społecznie, osiągające sukcesy w działalności naukowej, kulturalnej lub w sporcie i z pełnym zaangażowaniem oddające się swoim zainteresowaniom. W tym roku o tytuł Absolwenta z Pasją ubiegało się 26 kandydatów, a głosowanie trwało od 13 do 19 listopada na stronie internetowej katowickiej „Gazety Wyborczej”. W konkursie oddano 8082 głosy, 1087 – uzyskał laureat.

Laureat odbiera statuetkę

fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Rafał Warchulski ukończył studia na Wydziale Nauk o Ziemi, a pasję do geologii rozwijał na studiach doktoranckich na UŚ. Na swoim koncie ma 23 publikacje, w tym sześć artykułów w czasopismach międzynarodowych, dwanaście artykułów w publikacjach pokonferencyjnych, cztery ekspertyzy oraz jeden rozdział w monografii. Jest laureatem kilku nagród naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego, a od 2016 roku wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Lizymetrycznego. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim jako broker technologii, co pozwala mu na rozwijanie zainteresowania nauką i biznesem.

Jego drugą pasją jest fotografia, a za swoje największe osiągnięcie w tej dziedzinie uważa sesję zdjęciową w schronisku dla bezdomnych zwierząt, dzięki której wielu spośród podopiecznych znalazło nowy dom.


Nagrodę główną w plebiscycie ufundowała firma Future Processing. Nagrody przekazali również: Tauron Polska Energia, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Historii Katowic i Opel Mucha sp.j.

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.