Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

SELF-PUBLISHING - spotkanie i praktyczne warsztaty z czeskim artystą Imrichem Veberem

13 maja 2016 roku w Katowice Miasto Ogrodów— Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek (pl. Sejmu Śl. 2, Katowice) odbędą się spotkanie i praktyczne warsztaty o tworzeniu niezależnych wydawnictw fotograficznych prowadzone przez czeskiego artystę Imricha Vebera.

Self-publishing w obszarze fotografii to współcześnie najprostszy sposób na wydanie własnej publikacji. Samopublikowanie pozwala na uniezależnienie się od wydawnictw i znaczną swobodę, dzięki czemu autor w całości decyduje o kształcie publikacji, bez konieczności kompromisu z wydawcą. Jednocześnie self-publishing jest zawsze wyzwaniem i ciekawą przygodą.

O swoich doświadczeniach w tworzeniu niezależnych, autorskich wydawnictw fotograficznych oraz o sposobach dystrybucji Imrich Veber opowie o godz. 17:00 w Strefie Centralnej, następnie na 4 piętrze o godz.18:00 rozpoczną się warsztaty z zakresu self-publishingu z udziałem artysty. Warsztaty są skierowane zarówno do osób doświadczonych, jak i amatorów, którzy myślą poważnie lub marzą o wydaniu własnej publikacji fotograficznej. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2016 pod adresem e-mail: warsztaty3f@gmail.com. Uczestnicy zobowiązani są do przyniesienia własnego materiału fotograficznego.

Imrich Veber pracuje w Czechach. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii w Opavie. Realizuje projekty fotograficzne o charakterze społecznym, skupione w znacznej mierze na pokazywaniu jak żyją i mieszkają ludzie w różnych miejscach na świecie. Stosuje technikę fikcji dokumentalnej. Jego debiutem książkowym jest Nejeden život z 2009 roku. Zajmuje się również self-publishingiem. Strona artysty: imrichveber.com

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja dla Filmu i Fotografii, Medialab Katowice, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.
Wydarzenie na Facebooku

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.