Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy – to wszystko składa się na program Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016. Największe w regionie wydarzenie naukowe organizują śląskie uczelnie wraz z Miastem Katowice. Jego celem jest pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu kierowane jest zarówno do mieszkańców regionu, miłośników nauki w każdym wieku, jak i osób, które fascynację nią mają dopiero przed sobą.

Festiwal, który będzie się odbywać od 13 do 15 października 2016 roku w Katowicach, ma być swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia. Miejscem spotkania będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Naukowcy, studenci oraz popularyzatorzy nauki podzielą się swoją wiedzą, opowiedzą o ciekawych badaniach, którymi się zajmują, zaprezentują wynalazki.

Istotną częścią wydarzenia będzie 12. Studencki Festiwal Nauki – impreza kulturalno-naukowa organizowana dla studentów i przez studentów z pięciu śląskich uczelni. Swoje dokonania naukowe i pasje młodzi naukowcy zaprezentują 13 października na katowickim rynku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl