Sława Umińska-Duraj - Nasi Absolwenci

Prezydent Piekar Śląskich od 2014 roku. Magister politologii i nauk społecznych. Absolwentka podyplomowych studiów komunikacji perswazyjnej reklamy, PR, promocji politycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach; Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Filii Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux; II Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu. Odbyła staż w Trybunale Administracyjnym w Paryżu, w Campus International w Tulonie oraz staż pedagogiczny na Uniwersytecie Artois (Francja). Poza tym była dyrektorem Biura Poselskiego Posła Wojciecha Szaramy w Bytomiu, od 2008 roku jest członkiem Rady Programowej TVP Katowice i Komitetu Obywatelskiego miasta Piekary Śląskie od 2000 roku. Założycielka Piekarskiego Forum Kobiet, które działa od 2007 roku. Radna Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014.