Spotkanie „Tego drzewa nie zetniesz – reporterskie wędrówki przez Afrykę”

13 kwietnia o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Błażycą, połączone z promocją książki „Tego drzewa nie zetniesz - reporterskie wędrówki przez Afrykę. Uganda, Kenia, Tanzania, Nigeria, Zambia".
Krzysztof Błażyca to religioznawca, reporter, podróżnik, dziennikarz na co dzień związany z redakcją „Gościa Niedzielnego”. Publikuje również w: „Poznaj Świat”, „Almanach prowincjonalny”, kenijskim „National Mirror”. Współtwórca i aktualnie prezes Fundacji Razem dla Afryki, wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie, Kenii (edukacja, pomoc medyczna, pomoc ofiarom handlu ludźmi). Jest autorem reportaży, wywiadów z Kenii, Zambii, Nigerii i publikacji poetyckich (antologia „Po piórach smyczkiem”, „Magazyn 44”, „Almanach Prowincjonalny”), a także wystaw fotograficznych poświęconych Afryce. Od ponad 10 lat jest zaangażowany w promocję działań humanitarnych i pracy misyjnej w krajach Afryki. Zainicjował akcje na rzecz pomocy „dzieciom ulicy” w Zambii i budowy studni na terenie wiosek w Nigerii, organizowanych przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest laureatem konkursu fotograficznego „Ekologia w obiektywie” (2013). Miłośnik poezji T.S. Elliota i G. Apollinairego.
Strona Krzysztofa Błażycy: www.dalekojestblisko.pl
Spotkanie poprowadzi dr Lucyna Smykowska-Karaś, Absolwentka z Pasją Lutego 2016 roku.

Wydarzenie na Facebooku

Spotkanie „Tego drzewa nie zetniesz – reporterskie wędrówki przez Afrykę” grafika