Szkolenie „Otwarte metody warsztatowe – wstęp do facylitacji”

10 maja 2016 roku od  godz. 10.00 do 13.00 w Studenckiej Strefie Aktywności Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 133) odbędzie się szkolenie „Otwarte metody warsztatowe – wstęp do facylitacji”, organizowane przez Ogrody Przedsiębiorczości - miejsce współpracy między biznesem, urzędami, uczelniami  i środowiskiem startupowym. Szkolenie poprowadzi Pan Roman Warkocz - facylitator, HR-owiec, konsultant, moderator, trener. Od ponad dekady współpracuje z biznesem oraz z trzecim sektorem. Moderuje pracę grup z wykorzystaniem takich metod jak World Cafe i Open Space. Szkolenie skierowane jest do studentów i absolwentów (do roku po ukończeniu studiów) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące kwestie:

• Czym jest facylitacja?
  • Facylitacja – coaching – mentoring. Różnice i podobieństwa.
  • Kiedy facylitujemy - zastosowanie.
  • Cele facylitacji.
  • Za co odpowiada facylitator?
  • Narzędzia facylitatora.
  • Kontekst sytuacji facylitacyjnej (otoczenie, ludzie, PR).
  • Rodzaje spotkań facylitacyjnych.
  • Facylitacja w metodzie Open Space Technology.
  • Kompetencje facylitatora.

Zapisy prowadzone są telefonicznie: 32 359 19 82 lub 32 359 20 32. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bk.us.edu.pl.