Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/absolwent

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

TopOFFFestival 2017

Teatr Mały w Tychach zaprasza od 23 do 29 kwietnia 2017 r. na konkurs dla najlepszych offowych spektakli sezonu – TopOFFFestival 2017. 

Początek festiwalu to dwa pokazy pozakonkursowe. 23 kwietnia odbędzie się spektakl teatru Biura Podróży „Wot takaja źizń”. 24 kwietnia na deskach Teatru Małego wystąpi neTheatre ze sztuką „Pudełko”.

Pokazy konkursowe wystawione zostaną w Teatrze Małym, jak i przestrzeni Pasażu Kultury Andromeda, na poziomie -1. W konkursie wezmą udział tyskie teatry takie jak: T.C.R, HOM i Teatr Słowa Miejskiego Centrum Kultury. Do Tychów przyjadą również: Teatr Krzyk z Maszewa, Kampania Teatralna Mamro z Białołęki, Teatr Barakah z Krakowa, Scena Robocza z Poznania i Pijana Sypialnia z Warszawy. TopOFFFestival zakończy się uroczystą galą wręczenia nagród. Festiwalowe jury tworzą Ewa Rysowa, Łucja Ginko, Jacek Mikołajczyk i Artur Pałyga. Nad całym festiwalem czuwa Dyrektor Programowy, krytyk teatralny Łukasz Drewniak.

Celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla absolutnej czołówki ruchu teatrów alternatywnych.

Do Tychów przyjadą najlepsi z najlepszych spoza mainstreamu. Grupy i artyści specjalizujący się w prawdziwym dzisiejszym teatrze środka, potrafiący rozmawiać z widownią, szukający prawdy o współczesności.

Pierwsza edycja tyskiego festiwalu w nowej formule będzie miała charakter pojedynku najbardziej popularnych stylów teatralnych kojarzonych z polskim offem. Niech w Tychach spotkają się spektakle wizytówki najciekawszych grup i teatrów kilku ostatnich sezonów.

Sprawdźmy na ile ruch jest żywy, twórczy, komunikatywny. Kolejne edycje będą już odbiciem poszukiwań i premier najnowszego sezonu.

Łukasz Drewniak – Dyrektor Programowy TOF 2017

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.teatrmaly.tychy.pl

plakat TopOFFFestival 2017

 

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.