VI spotkanie z cyklu „Papier bije piksele”

23 marca 2016 roku o godz. 18:00  Księgarni Zła Buka w Katowicach odbędzie się VI spotkanie z cyklu „Papier bije piksele”. Tematem będzie przegląd fotoreportaży z Magnum Photo, National Geographic i Press. Na spotkaniu będzie można przejrzeć zbiorowe wydawnictwa przedstawiające różnorodność prac wykonanych dla agencji fotograficznych („Magnum Magnum”, wyd. Thames&Hudson, 2009; „Świat w obiektywie National Geographic. Najlepsze fotografie w historii National Geographic”, 2003; „Polska i Polacy”, wyd. Press, 2015) oraz porozmawiać o indywidualnościach i o cechach wspólnych, o funkcjach fotoreportażu, o miejscu fotoreporterów między światem galerii i prasy.

Wydarzenie jest skierowane do fotografów, projektantów książek i wszystkich entuzjastów fotografii. Organizatorzy zachęcają uczestników do przynoszenia własnych albumów i dzielenia się swoimi fotograficznymi fascynacjami, niekoniecznie związanymi z motywem przewodnim spotkania.

Organizatorem spotkania jest Fundacja dla Filmu i Fotografii, której członkinią jest dr Justyna Budzik, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Filmie na Wydziale Filologicznym UŚ.

Wydarzenie na Facebooku