VII edycja konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie Śląskie”

1 lipca 2016 roku rozpoczęła się VII edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „Obiektywnie śląskie”. Hasłem tegorocznej edycji jest „Śląsk i muzyka.” Organizatorzy konkursu chcą tym samym nawiązać do muzycznych tradycji regionu. W jury konkursowym zasiadają: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan oraz Joanna Wnuk Nazarowa.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu mogą posłużyć się: fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem:  maks. 2 min oraz filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac to 15 września 2016 r. Wystarczy wejść na stronę www.obiektywnieslaskie.pl, założyć konto i umieścić na nim swoje prace. Poprzez stronę można również głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty – dodatkowa nagroda publiczności.

Finał konkursu, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze prace tegorocznej edycji w formie wystawy, odbędzie się 14 października 2016 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Wystawa pokonkursowa będzie następnie prezentowana m.in. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, w Kinie Kosmos, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, na katowickim dworcu PKP i w atrium budynku Altus.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody: pieniężne (łączna pula wynosi 2000 zł) oraz rzeczowe, m.in. pobyty weekendowe w leśniczówkach, statyw firmy Manfrotto, ekskluzywna biżuteria z węgla i wiele innych.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie : www.obiektywnieslaskie.pl

VII edycja konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie Śląskie”