Waldemar Franciszek Andzel - Nasi Absolwenci

W roku 1996 ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalnością w zakresie polityki społecznej, a w roku 1999 – studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej. Poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 1990-1999 był członkiem Porozumienia Centrum, członkiem Zarządu Wojewódzkiego i sekretarzem Porozumienia Centrum w Katowicach oraz przewodniczącym Porozumienia Centrum w gminie Bobrowniki.

Od samego początku tworzył struktury Prawa i Sprawiedliwości w powiecie Będzińskim. Od czerwca 2001 roku pełnił funkcję pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Będzinie, w latach 2002-2003 był przewodniczącym Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Sosnowcu. W latach 1998-2002 reprezentował Powiat Będziński jako Radny Rady Powiatu. Obecnie jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Sosnowiec i przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS w Będzinie. W 2005 roku uzyskał mandat Posła na Sejm RP, w 2015 roku po raz czwarty z rzędu uzyskał mandat poselski. Jest wiceprzewodniczącym komisji obrony narodowej oraz członkiem komisji ds. polityki społecznej i rodziny. Na mocy decyzji ministra obrony narodowej z dnia 15 lutego 2010 został odznaczony Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju".