Wystawa D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne) w Pyrzowicach

Od 23 czerwca do 30 września 2014 r. można oglądać na lotnisku w Pyrzowicach w terminalu A wystawę „D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne)”, której kuratorem jest  dr Tomasz Kipka.

Ekspozycja prezentuje prace dyplomowe szesnastu ubiegłorocznych absolwentek Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie: Marty Czuban, Karoliny Gilewicz, Beaty Grzeganek, Weroniki Grzywy, Katarzyny Hańczak, Pauliny Kosmy, Aleksandry Kuźmickiej, Patrycji Sicińskiej, Sary Siudziak, Martyny Sobolewskiej, Magdaleny Strączyńskiej, Alicji Werner, Marty Wierzbowskiej, Karoliny Wilk, Agnieszki Woźniak i Sylwii Zwolskiej.

Dyplomy licencjackie i magisterskie zostały zrealizowane pod kierunkiem: dr. Stefana Lechwara, dr. hab. Sebastiana Kubicy, dr. hab. Łukasza Klisia i dr. Tomasza Kipki. Wystawa jest prezentowana od listopada 2013 roku w różnych lokalizacjach. Projekty oddają różnorodność zainteresowań i umiejętności studentów. Prezentowane prace obejmują następujące tematy: projektowanie książki i ilustracja, projektowanie krojów pisma, aplikacja mobilna, identyfikacja wizualna, plakat ekologiczny i reklamowy, branding opakowań, rysunek satyryczny.