Wystawa „Dyplomy 2015: Projektowanie graficzne" w Bibliotece Śląskiej

Od 1 do 30 września 2016 roku w Bibliotece Śląskiej (pl. Rady Europy 1, Katowice) będzie prezentowana wystawa „Dyplomy 2015: Projektowanie graficzne" – wybór najlepszych prac dyplomowych zrealizowanych w 2015 roku w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autorzy prac to, w głównej mierze, ambasadorowie książki, których realizacje świadczą o bogatej różnorodności podejścia do tematu projektowania pozycji wydawniczych. Wśród realizacji tegorocznych dyplomantów mamy opracowania publikacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych: Małgorzata Tajnert „154 oblicza pieniądza” - almanach o walutach świata, Izabela Lankocz „Historia damskiej bielizny”, Agnieszka Chylińska „Sturm & drang” - tomik poezji Joanny Dziwak, Angelika Kubicz „Emma” – powieść Jane Austen, Teresa Chrzanowska „Monografia teatru Heliotrop”, Ela Pawłowska „Kot ma psa” - książka Alicji Baluch o (i dla) młodzieży. Kolejne dyplomy przypominają, że projektowanie graficzne nie zajmuje się wyłącznie książką, choć jest ona ich elementem. Dyplom Patrycji Warzeszki – identyfikacja wizualna grupy „Anonimowi artyści” zawierająca album prac i „Autopromocja” Ewy Chorążak z portfolio wydanym w formie książki. Plakat reklamowy jest częścią dyplomu Katarzyny Krawczyk „Identyfikacja wizualna firmy Famak”, z kolei o nowych mediach nie zapomniały: Martyna Sobolewska w dyplomie „Identyfikacja wizualna Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+” i Małgorzata Szram „Identyfikacja wizualna firmy Menos”. W obydwu dyplomach zostały uwzględnione projekty stron internetowych.

Promotorami prezentowanych dyplomów są: dr hab. Tomasz Kipka (kurator wystawy), dr hab. Stefan Lechwar, dr hab. Łukasz Kliś i dr hab. Sebastian Kubica.

Kuratorem wystawy jest  dr hab. Tomasz Kipka.

Wystawa „Dyplomy 2015: Projektowanie graficzne" w Bibliotece Śląskiej