Wystawa Krzysztofa Szlapy „Refleksje. Fotografie z lat 2006-2016”

13 września 2016 roku o godz. 17.00 w Oddziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic (ul. Kopernika 11, Katowice) odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Szlapy „Refleksje. Fotografie z lat 2006-2016”. Kuratorką wystawy jest dr Justyna Hanna Budzik, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Wydziału Filologicznego UŚ. Organizatorami wystawy są Muzeum Historii Katowice, Dział Teatralno-Filmowy, Fundacja dla Filmu i Fotografii. Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2016 r.

Krzysztof Szlapa urodził się w 1987 roku. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem wystaw zbiorowych, Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, kuratorem w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w Galerii Za Szybą w Katowicach, laureatem nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizatorem warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych – we współpracy z różnymi instytucjami – oraz autorskich spotkań. Z wykształcenia jest nauczycielem. Wystawy: Widokówki z miasta we mnie (2009), W zasięgu wzroku, Pamiętnik (2013), Widzenie natury – natura widzenia, Dom kultury (2014), Zapis czasu, Handmade, Ustąp mi słońca (2015), Klucz drzew, Refleksje (2016).
Strona internetowa artysty: krzysztofszlapa.katowice.pl

Szczegółowe informacje o wystawie

Wystawa Krzysztofa Szlapy „Refleksje. Fotografie z lat 2006-2016”