Zostań przewodnikiem po historycznej ulicy Warszawskiej!

Grupa nieformalna Inicjatywa Warszawska, w skład której wchodzą m.in. studenci, pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Śląskiego, zaprasza na otwarte, darmowe warsztaty przygotowujące do roli przewodnika po ulicy Warszawskiej w Katowicach.

Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej, ale także do wszystkich osób zainteresowanych historią Katowic, bądź osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Spotkania prowadzić będą – Joanna Kałuska (historyczka, pracownik Muzeum Historii Katowic) oraz Anna Syska (architektka, pracownik Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego, członkini fundacji Napraw Sobie Miasto).

Zwieńczeniem spotkań będzie organizacja spacerów historycznych po ulicy Warszawskiej.

Kalendarium spotkań

29.06 (środa) godz. 17.30-20.30

06.07 (środa) godz. 17.30-20.30

13.07 (środa) godz. 17.30-20.30

16.07 (sobota) godz. 11.00-14.00

Spotkania odbywać się będą w lokalu Drzwi Zwane Koniem (ul. Warszawska 37, budynek Marchołta).

Partnerami spacerów są: Biblioteka Śląska w Katowicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Teatr Śląski, galeria Imago-art, DeKato, Drzwi Zwane Koniem.

Jak się zarejestrować?

Mailowo: mailwarszawska@gmail.com

Telefonicznie: 725 010 599

Osobiście w puntach informacji